Успіхи студентів ІХТ СНУ ім. В. Даля (м. Рубіжне) на конкурсі наукових робіт

Інститут хімічних технологій (м. Рубіжне) є постійним учасником щорічного конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Екологія», який з 2014 року проводиться на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Цього року конкурс проводився з 17 по 19 березня. У підсумковій науково-практичній конференції участь 68 студентів з 52 вишів України. Загалом на конкурс було подано 109 робіт, з яких лише 66 отримали «путівку» у другий тур, у тому числі 2 роботи студентів нашого інституту.

Студенти третього курсу Інна ФІЛІППОВА та Ілля СТЕГАЙЛОВ (група ТД-78) представили на конкурсі роботу «Оцінка вразливості міста Рубіжне Луганської області до кліматичних змін». Дослідження було проведено під науковим керівництвом доцента кафедри екології та технології полімерів, кандидата хімічних наук, доцента Назаренко Олени Семенівни. Дослідники зосередили увагу на визначенні ключових факторів, що підсилюють вразливість нашого міста в умовах глобальної зміни клімату. Авторами розроблено й обґрунтовано практичні рекомендації щодо першочергових заходів, спрямованих на адаптацію міста Рубіжного до кліматичних змін. Зокрема, складено список дерев і чагарників, рекомендованих для проведення фітомеліорації і рекомендовано внесення суглинків із дамби відвалу колишньої ТЕЦ-2, компосту із листового опаду, а також мульчування  пристовбурних кіл дерев тирсою, одержаною при подрібненні гілок дерев. Ці рекомендації прийняті до впровадження Комунальним підприємством «ШЕП» Рубіжанської міської ради, починаючи з березня 2021 року, в період посадки саджанців дерев.

Студент першого курсу Дмитро ЛАШКІН (група ЕОД-20) подав на конкурс роботу «Перспективи використання породних відвалів вугільних шахт Луганщини», виконану під керівництвом старшого викладача кафедри екології та технології полімерів Куцької Ніни Борисівни. Досліджувана проблема мінімізації накопичення та утилізації відходів у галузі вуглевидобування є вкрай актуальною для нашого регіону, адже в Луганській області розташовано понад 130 териконів, з яких близько 20 – у Лисичанському геолого-промисловому районі. Породні відвали шахт займають земельні площі, забруднюють атмосферу, підземні води, ґрунти та водойми. Наші дослідники знайшли комплексне рішення проблеми, яке дозволить не лише покращити екологічну ситуацію в регіоні, але також одержати значний економічний ефект від використання відходів вуглевидобування в якості сировини у виробництві цінного продукту. Авторами було експериментально доведено можливість використання горілої шахтної породи в якості пігменту та наповнювача для водно-дисперсійних фарб, шпаклівок по дереву та кольорової крейди та обґрунтовано доцільність розміщення виробництва пігменту на промисловому майданчику колишнього хімічного виробництва ТОВ «Рубіжанський Краситель».

На підставі рецензій та оцінки наукових доповідей учасників науково-практичної конференції галузева конкурсна комісія визначила переможців Конкурсу, серед яких і наш студент – Дмитро ЛАШКІН.

 
Пишаємося нашими молодими науковцями!
Бажаємо їм не зупинятися на досягнутому, продовжувати самовіддано працювати та підкоряти нові наукові вершини.
 
Більш детально про Конкурс за посиланням

 
 


© 2003-2021 Інститут хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля (м. Рубіжне)
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на iht.lg.ua.
Прокрутить вверх