Фонд міського краєзнавчого музею поповнився експонатами від кафедри екології та технології полімерів ІХТ СНУ ім. В. Даля

Науково-технічний прогрес – безперервний процес розвитку науки, техніки, технології, виробництва. Нові знання, набуті в результаті науково-дослідної діяльності, матеріалізуються у прогресивних технологіях, але через певний час те, що ще вчора здавалося інноваційним, завтра вже потребує модернізації. І тоді на фундаменті попередніх наукових здобутків з'являються нові ідеї, а на їх основі розробляються прогресивніші технології. Після цього зразки продукції застарілих виробництв втрачають практичну цінність, проте набувають цінності історичної. Сьогодні для міста Рубіжне, історія якого нерозривно пов’язана з Рубіжанським виробничим об’єднанням «Краситель», статусу музейних експонатів набули зразки продукції аніліно-барвникової промисловості другої половини минулого століття.

13 жовтня 2020 року завідувач кафедри професор Є. В. Попов, старший викладач Н. Б. Куцька та студенти групи ТД-77 від кафедри екології та технології полімерів ІХТ СНУ ім. В. Даля передали директору КЗ «Міський музей» Рубіжанської міської ради Луганської області О. М. Стариковій до музейного фонду науково-практичні матеріали, що використовувалися при виконанні науково-дослідних робіт для РВО «Краситель» та інших підприємств ВО «Союзанілпром». Це – каталоги, альбоми, рекламні проспекти 1960 – 1988 років, у яких наведено оптичні, колористичні та фізико-хімічні властивості та представлено зразки різноманітних марок синтетичних барвників і пігментів (сірчистих, катіонних, прямих барвників; дисперсних барвників для поліефірних, поліамідних, ацетатних волокон; дисперсних барвників для різних способів фарбування і друку). Свого часу ці матеріали передали кафедрі для використання у науковій та викладацькій роботі співробітники науково-дослідного інституту ІХТПЕ (раніше Рубіжанського філіалу «НИОПиК» МНПО «НИОПиК») В. О. Мороз, Л. Д. Комач, В. І. Швець, М. Й. Долмат та інші.

Ми сподіваємось, що у відвідувачів міського краєзнавчого музею старшого покоління нові експонати збудять приємні спогади про часи бурхливого розвитку Рубіжанського хімічного комбінату, а хтось із талановитих сьогоднішніх школярів захопиться ідеєю відродження підприємства на новому науково-технологічному рівні.

 
КЗ «Міський музей» Рубіжанської міської ради Луганської області звертається до рубіжан приносити будь-які матеріали (фото, газети, речі тощо), пов’язані з історією нашого міста та його підприємствами.© 2003-2021 Інститут хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля (м. Рубіжне)
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на iht.lg.ua.
Прокрутить вверх