Зустріч студентів і викладачів з представниками Державної екологічної інспекції у Луганській області

16 вересня 2020 року в Інституті хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля (м. Рубіжне) відбулася зустріч студентів і викладачів з представниками Державної екологічної інспекції у Луганській області.

Цільовою аудиторією для поважних гостей були студенти кафедри екології та технології полімерів – майбутні екологи, проте, зважаючи на актуальність екологічних проблем регіону, можливість поспілкуватися з досвідченими фахівцями в галузі охорони навколишнього середовища викликала інтерес також у студентів інших спеціальностей і викладачів та співробітників нашого інституту.

Між гостями та аудиторією відбулася насичена, змістовна бесіда. Представники інспекції розповіли про загальну мету і завдання діяльності інспекції, як-от: перевірка дотримання екологічних норм при роботі промислових підприємств, зокрема контроль викидів у атмосферне повітря та скидів стічних вод у поверхневі джерела, дотримання правил зберігання, транспортування і розміщення відходів тощо. В.о. начальника Державної екологічної інспекції у Луганській області Ганна Євгенівна Федорченко розповіла про дії інспекції в разі встановлення порушень – від адміністративного покарання до стягнення штрафів у судовому порядку. Начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Олександр Сергійович Грек акцентував увагу на гострій проблемі лісових пожеж і розповів про комплекс ефективних протипожежних заходів, спрямованих на збереження лісових масивів.

Представники екологічної інспекції підкреслили необхідність і важливість формування екологічної свідомості громадян, а також закликали слухачів приєднуватись до розв’язання цього важливого завдання в ролі добровільних громадських інспекторів. Надана інформація викликала жвавий інтерес слухачів і зустріч перейшла до формату запитань-відповідей. Слухачі ставили запитання про забруднення атмосферного повітря від цеху регенерації сульфатної кислоти на хімічному комбінаті «Зоря» та від котелень, які працюють на деревних пелетах і розміщені у житловій забудові, про сортування та переробку сміття, про рекультивацію промислових майданчиків колишнього хімічного комбінату «Краситель», силікатного заводу та багатьох інших підприємств міста й області. Гості не лише відповіли на численні запитання слухачів, але також навели чимало цікавих прикладів з власного досвіду.

Приємним сюрпризом для студентів-екологів стало запрошення на екскурсію до Державної екологічної інспекції у Луганській області. Представники інспекції також висловили готовність проводити тематичні зустрічі для обговорення актуальних екологічних питань і залучитися до роботи з модернізації змісту освіти, яка систематично проводиться в інституті. Така співпраця є дуже важливою для закладів вищої освіти, оскільки вона дозволяє налагоджувати міцні зв’язки між потенційними роботодавцями та майбутніми випускниками, сприяє формуванню у студентів чіткого уявлення про зміст майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю, допомагає їм вже під час навчання зорієнтуватися на ринку праці та розробити власну концепцію майбутньої фахової самореалізації. Тому ініціатива представників Державної екологічної інспекції у Луганській області була з ентузіазмом сприйнята викладачами і студентами кафедри екології та технології полімерів.

Теплій атмосфері зустрічі сприяло те, що серед шести гостей троє –випускники нашого інституту, які працюють сьогодні головами підрозділів Державної екологічної інспекції: Рубашко Євген Володимирович – начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами; Ковальова Наталія Іванівна – начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) земельних ресурсів; Чистоклєтов Сергій Олегович – завідувач сектору державного ринкового нагляду. Викладачам було дуже приємно побачити, як подорослішали їхні колишні студенти, дізнатися про їхні досягнення у професійній діяльності за фахом. А для сьогоднішніх студентів гості стали прикладом успішної фахової самореалізації та кар’єрного зростання.

Сподіваємося, що ця зустріч стала початком довгострокової плідної співпраці Інституту хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля з Державною екологічною інспекцією у Луганській області.

З детальною інформацією про функції, організаційну структуру, нормативно-правову базу діяльності, плани та результати роботи Державної екологічної інспекції в Луганській області можна ознайомитись на офіційному сайті ДЕІ, а першими одержувати найсвіжіші та найактуальніші новини дозволить підписка на сторінку у facebook.

  
   
 
 
 

© 2003-2020 Інститут хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля (м. Рубіжне)
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на iht.lg.ua.
Прокрутить вверх