ІХТ СНУ ім. В. Даля долучився до онлайн святкування Всесвітнього дня води

Щорічно 22 березня відзначається Всесвітній день води (Всесвітній день водних ресурсів), який запроваджено в 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН. Мета заходу – привернення уваги до проблем, пов'язаних з водним фактором.
Так, дані ООН свідчать про те, що сьогодні понад 500 млн. людей живуть в регіонах з нестачею води і до 2050 року їх число може збільшитися до 2 млрд. Понад 1 млн. людей не мають доступу до безпечної питної води, близько 900 млн. голодують через брак води для поливу рослин, більше 2 млн. людей на рік, в основному діти, вмирають від хвороб, пов'язаних із забрудненням питної води. Частка захворювань, викликаних споживанням непридатної для пиття і приготування їжі води, сягає близько 75%. Непомірний відбір води з природних джерел вже призвів до серйозних проблем навколишнього середовища. У ряді районів Китаю, США та Індії підземні води витрачаються швидше, ніж накопичуються, їх рівень неухильно знижується. Багато експертів упевнені, що світ вступив в епоху воєн за ресурси, серед яких найголовнішим є вода. І хоча вода займає 75% земної поверхні, лише 2,5% цієї площі складають прісні водойми. Вчені говорять про те, що сьогодні використовується 56-58% доступного стоку поверхневих вод, а в 2025 році цей показник сягне 70%. Споживання води щорічно зростає, чому сприяє збільшення населення світу приблизно на 90 млн. на рік.
Прогнозується, що до середини ХХI століття лише 3-4 країни у світі не будуть відчувати нестачу прісної води. При цьому навряд вдасться компенсувати дефіцит за рахунок опріснення морської води. Такий спосіб покриває лише 0,2% світових потреб у воді, бо ці технології енергоємні і коштовні.
Цього року свято під гаслом «Вода та зміни клімату – прискорення дій» має на меті акцентувати увагу на необхідності дбайливого ставлення до водних ресурсів. Державне агентство водних ресурсів України пропанує на знак підтримки Всесвітнього дня води переглянути відеоролики за наступними посиланнями:

https://youtu.be/2MYnNtNmCE0
https://youtu.be/iBi9SSl2ioA
https://youtu.be/5DAPu5t-IPc
 


© 2003-2021 Інститут хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля (м. Рубіжне)
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на iht.lg.ua.
Прокрутить вверх