Екскурсія для студентів ІХТ СНУ ім. В. Даля на очисні споруди ПрАТ РКТК

Організація екскурсій для студентів спеціальності Екологія на об’єкти майбутньої професійної діяльності – добра традиція кафедри екології та технології полімерів ІХТ СНУ ім. В. Даля. Проведення виробничих екскурсій дозволяє ознайомити студентів зі структурою підприємств, умовами та специфікою роботи на них, наочно продемонструвати перебіг виробничих процесів і їх апаратурне оснащення. Такі екскурсії сприяють формуванню загальних уявлень про сучасні виробництва, полегшують засвоєння складного теоретичного матеріалу.

25 вересня 2020 року для наших студентів-екологів було проведено екскурсію на споруди біологічної очистки Рубіжанського картонно-тарного комбінату. ПрАТ РКТК – це компанія, яка успішно працює на ринку пакування з 1991 року і сьогодні є лідером у виробництві транспортної тари з гофрованого картону в Україні та експортером продукції за межі країни. Основне виробництво цієї сучасної, орієнтованої на європейські стандарти компанії розташовано у м. Рубіжне. Це дає можливість майбутнім екологам під час екскурсії ознайомитися з новітніми технологіями очищення стічних вод і краще усвідомити принципи організації багатостадійного технологічного процесу, побачивши на власні очі складні елементи його апаратурного оформлення.

Головний технолог цеху водопостачання, каналізування та очисних споруд Катасонов Вадим Миколайович провів дуже цікаву, пізнавальну екскурсію. Студенти змогли побачити на власні очі, як забруднена зваженими частками дрібної макулатури вода після очищення на флотаційній установці стає прозорою. Майбутні екологи з великим інтересом слухали пояснення досвідченого фахівця про особливості технології очистки стічних вод на ПрАТ РКТК. Вони дізналися, що склад очисних споруд підприємства відрізняється від стандартного і що така відмінність обумовлена наявністю у стоках специфічних забруднень: сірководню, великої кількості зважених часток та органічних речовин. Студенти спостерігали за перебігом процесів у зброджувачах і в аеротенках, роздивлялися конструкції відстійників різних типів, каркасно-засипних фільтрів, фільтр-пресів та іншого обладнання.

Студенти також дізналися, що підприємство щороку проводить модернізацію очисних споруд для підвищення ефективності їх роботи, впроваджує у виробничий процес інноваційні рішення. Наприклад, з метою забезпечення енергозбереження і зниження забруднення атмосферного повітря гази, що виходять із анаеробного зброджувача, на підприємстві використовують для роботи котла, який підігріває стічні води перед очищенням. Автоматизація контролю технологічних параметрів дозволяє дистанційно керувати процесом, своєчасно помічати найменші відхилення від заданих показників. Особливе враження справляють монітори, на яких оперативно відображаються дані автоматизованого контролю процесу очищення.

Після екскурсії відбулася змістовна бесіда про перспективи працевлаштування майбутніх екологів.
Наша випускниця Банд Ольга Вікторівна розкрила студентам «секрети» власного успішного кар’єрного росту від інженера-лаборанта до головного еколога РКТК – це наполеглива праця, сумлінне виконання професійних обов’язків, постійне підвищення рівня своєї фахової компетентності, інноваційний стиль мислення.

Наприкінці бесіди робітники РКТК побажали студентам успіхів у навчанні та запросили майбутніх екологів працевлаштовуватись на підприємство після одержання дипломів про вищу освіту.

Інститут хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля висловлює щиру подяку генеральному директору ПрАТ РКТК Геннадію Мініну і співробітникам підприємства за організацію та проведення екскурсії.
 
 


© 2003-2020 Інститут хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля (м. Рубіжне)
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на iht.lg.ua.
Прокрутить вверх